(066)-489-30-76; (073)-46-41-165; (067)-721-46-77 helianthus.gra@gmail.com

Відновлення паролю в програму реєстрації

2018-06-22

Якщо Ви та Ваш навчальний заклад зареєстровані у програмі реєстрації (на персональній сторінці вказані Ваші мобільний телефон та електронна адреса) Ви можете самостійно та оперативно відновити логін і пароль. 

Логін та пароль будуть відправлені на Вашу електронну адресу.

Шановні колеги!

2018-05-25

Дорогі друзі, вчительки і вчителі біології, що обрали наш підручник. Ми вам усім безмежно вдячні за ваш вибір і довіру. Разом із тим ми впевнені, що реформа із назвою Нова українська школа починається саме із свідомості вчителя. Усі ви прекрасно розумієте завдання біологічної освіти в новій школі: це має бути освіта для життя і біологія, що її можна буде «взяти із собою». Саме тому ми зробили такий підручник, а ви його вибрали. Ми всі дуже добре попрацювали над викладанням основ біологічних знань у базовій школі. Тепер на рівні стандарту в старшій школі потрібно зосередитися на «життєвій» біології. Привернути увагу на застосування біологічних знань у повсякденному дорослому житті. Ми з вами не опинимось із таким підходом у зоні комфорту, але зробимо дуже важливу справу для наших старшокласників! З іншого боку, ми дякуємо вам за розуміння важливості викладання актуальної і сучасної біології. Ви вибрали книгу із новітніми відомостями, фактами і поясненнями. Без хибних і шкідливих спрощень, які спотворюють біологічну думку, без застарілих уявлень про світ живого. Дякуємо вам за це! Сподіваємося, робота ваша буде цікавою і корисною учням.

До уваги учителів!

2018-04-10

Відповідно до п. 13 наказу Міністерства освіти і науки України від 21.02.2018 року № 176 «Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти» надаємо для ознайомлення фрагмент електронної версії оригінал-макету підручника (перші 60 сторінок): «Біологія і екологія (рівень стандарту)» підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти» (авт. Шаламов Р.В., Носов Г.А., Каліберда М.С., Коміссаров А.В.) (для перегляду кликніть на титульну сторінку даного підручника):

Шановні учасники конкурсу «Геліантус-учитель»!

2018-03-27

Конкурс відбудеться 27 березня 2018 року з 15.00 до 16.00.

 

Якщо у Вас виникли труднощі з відкриттям або завантаженням файлу із завданнями, використайте один із вкладень у листі, що було відправлено Вам на електронну скриньку, вказану при реєстрації.

 

Пароль для відкриття файлу із завданнями: 1917700

 

Кількість набраних балів та особистий рейтинг будуть оприлюднені на персональних сторінках учасників до 10 квітня 2018 року.

Якщо Ви бажаєте отримати диплом/сертифікат, заповніть анкету за формою, що буде розміщено на персональних сторінках після підведення підсумків.

Розгорнуті відповіді до завдань буде оприлюднено на персональних сторінках після опрацювання робіт учасників.

Оргкомітет конкурсу «Геліантус-учитель» чекає на ваші відгуки та пропозиції.

Шановні колеги!

2018-03-27

Оргкомітет гри «Геліантус» вітає всіх учасників конкурсу

«Геліантус-учитель»!

Відбувся ІV Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів природничих предметів та вчителів початкових класів

«Геліантус-учитель»–2018.

Щорічне збільшення учасників конкурсу є відображенням Вашої вмотивованості та небайдужості. Ваше прагнення до вдосконалення заслуговує подяки і пошани.

Бажаємо Вам і вашим рідним успіху, миру, здоров’я, добробуту й натхнення.

Учні Комишуватської школи вже шість років беруть участь у грі "Геліантус". Висловлюємо подяку організаторам від дітей за цікаві "кльові" питання, гарні, яскраві дипломи та грамоти, а від координаторів - за гарну, чітку організацію конкурсу

2018-03-03

Шановні колеги!

2018-02-08

Новітній підручник «Біологія та екологія» для 10 класу продовжує унікальну серію підручників колективу авторів під керівництвом Руслана Шаламова. Цей підручник, як і минулорічний, вирізняє оригінальний погляд на біологію та її досягнення, коли автори розповідають суть процесу, а не описують його ознаки. Вас знову здивує яскравий та якісний дизайн і спеціально намальовані художником рисунки. На сторінках книги ви знову зустрінетесь з QR-кодами посилань на різноманітні відео та ресурси, що учні можуть використати безпосередньо під час уроку. У всіх підручниках цих авторів є потужний методичний апарат для самоконтролю знань, а також їх поглиблення. Різноманітна цікава інформація у рубриці «Цікаве життя» робить підручник таким, що його читання робить світ не тільки зрозумілішим, але й яскравішим! Іще одною особливістю підручника є те, що автори поставилися до старшокласників і старшокласниць як до майбутніх громадян України і як до майбутніх батьків. Тому в підручнику набагато більше інформації про успіхи репродуктивної медицини, профілактику спадкових хвороб, правила раціонального харчування, якість питної води тощо, аніж про основи «чистої» науки.

Близько 300 сторінок

Формат: 90х60/16

Шановні колеги і учасники!

2017-12-29

Звертаємо Вашу увагу на інформацію щодо отримання результатів гри!

 А саме: таблицю результатів гри (далі результати гри) із розясненням того, скільки балів отримав кожний учасник і яке місце він посів серед усіх учасників у своїй паралелі було відправлено за електронними адресами навчальних закладів, які були вказані Вами у програмі реєстрації.

 Якщо Ви не отримали результати гри,

перевірте будь ласка актуальність наданих Вами електронних адрес

навчальних закладів у програмі реєстрації.

До уваги координаторів та учасників природознавчої гри «Геліантус»-2017!

2017-12-28

Відомості учасників гри «Геліантус» розміщено на персональних сторінках (кнопка «Відомість гри») програми реєстрації.

Учні, що заповнили поле «Код учня» у бланку відповідей, можуть ознайомитися зі своїми результатами за ЦИМ посиланням.

Матеріали для нагородження надійдуть до навчальних закладів через районних / міських координаторів гри до кінця лютого 2018 року.

З повагою оркомітет.

Шановні колеги! Любі учасники та батьки!

2017-12-04

Ваші фотографії, відеороліки та презентації опубліковано в розділі «Галерея».

Шановні колеги!

2017-11-30

Підписано листа Міністерства освіти і науки України від 30.11.2017 р. №1/9-646 «Про проведення VIII гри «Геліантус»-2017 та організацію IX гри «Геліантус»-2018». З текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Геліантус» у розділі «Правила та документи» або ТУТ.

Шановні колеги! Дякуємо Вам за теплі слова!

2017-11-25

        Шановні керівники гри "Геліантус", від імені учнів, батьків і вчителів-координаторів , ми вдячні Вам за цікаві питання гри, за  бажання пізнати нове, проявити свої здібності , ерудицію й кмітливість, знаходячі правильні рішення.

        Учні нашої школи з задоволенням приймають участь у грі. Дякуємо за організацію, з нетерпінням будемо чекати наступних завдань і конкурсу.

Запорізька загальноосвітня школа I-III ступенів № 23

Запорізької міської ради Запорізької області

*** 

А в природі вже пахне весною,

Аромат той приємний для всіх!

Хоч зима й завертає сердито,

Та весна вже приходить у сни.

Йде весна-королева по світу

І співає на всі голоси,

Та розквітчує землю прогріту,

Творить дивні картини краси!

 

        У листопаді відбулася Міжнародна природознавча гра «Геліантус». Вже кілька років, наша школа бере участь у цій грі. Але цього року учні 5-Б класу, разом з класним керівником і координатором конкурсу Ільків Ольгою Олександрівною були найактивніші і отримали Грамоту найкращому 5-Б класу, бо цілим класом взяли участь у цій пізнавальній грі. Серед учнів були учасники, які мали одну і навіть дві грамоти з біології, фізики, географії та хімії, а також сертифікати учасників гри.

      Гра спрямована на перевірку знань з фізики, біології, хімії та географії. Загалом всі учасники отримали позитивні враження від участі у грі. Результати гри нас вразили, але ми не зупиняємося на досягнутому і бажаємо наступного разу отримати більше дипломів і грамот. А також залучити до конкурсу більше учасників. Грамоти учні отримали з першим подихом весни, у березні.

        Дякуємо організаторам за такі цікаві завдання.

Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 6

Долинської районної ради Івано-Франківської області

***

        VIII Міжнародна природознавча гра «Геліантус» у Нижньореметівській ЗОШ І-ІІст. Берегівського району Закарпатської області

        Добрий день, шановні організатори гри «Геліантус». Нашим учням дуже подобається ця цікава природознавча гра! Завдання були несподівані, захоплюючі, виконання яких вимагало перевірки не тільки шкільних знань, а й ерудиції, логічного мислення.

        Дякуємо вам за чудову, пізнавальну гру! Було цікаво! Бажаємо творчих успіхів та процвітання! 

***

        Нещодавно, 15 листопада відбулася Міжнародна природознавча гра «Геліантус». Вже третій рік поспіль у стінах Економіко-правничого коледжу студенти приймають участь у цій грі. На початку гри викладач фізики Ірина Шпуганич привітала всіх учасників та порадила використати свої знання та логічне мислення під час виконання завдань. У цьому навчальному році в грі взяли участь 67 студентів Економіко- правничого коледжу. Найактивнішими студентами були з групи К 231/1-17 (куратор - Ірина Шпуганич) та студенти групи К 121-16 (куратор - Максим Носик). Гра спрямована на перевірку знань з фізики, біології, хімії та географії. Загалом всі учасники отримали позитивні враження від участі у грі. Результати гри будуть відомі у лютому 2018 року. Перевіряти роботи кожного учасника гри будуть за допомогою комп’ютерної програми. Переможці гри отримають дипломи на Міжнародному рівні та дипломи I, II, III ступеня на Всеукраїнському рівні, грамоти за найкращий результат з відповідного предмета. Бажаємо всім отримати гарні результати! Ιрина Шпуганич Анастасія Лар`єва, студентка групи К61-17

Дорогі учасники! Шановні колеги!

2017-11-20

Відбулася найулюбленіша VIII Міжнародна природознавча гра «Геліантус»!

Вітаємо Вас любі учасники, Ваших професійних наставників та небайдужих батьків!

Висловлюємо подяку усім, хто взяв участь у грі і тим, хто забезпечив та організував проведення цього освітнього заходу!

Чекаємо на кльові фотки учасників гри, короткі відеосюжети, інтерв’ю, які Ви можете надіслати до оргкомітету за електронною адресою: helianthus.gra@gmail.com.

Ваші фотографії будуть розміщені на сайті гри у розділі «Галерея».

До уваги координаторів гри «Геліантус»!

2017-10-14

З ПИТАНЬ РЕЄСТРАЦІЇ У ГРІ ПРОХАННЯ ТЕЛЕФОНУВАТИ ДО ОРГКОМІТЕТУ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ:

Київстар: (096)-231-81-33067-721-46-77067-789-56-42097-368-38-95

Vodafone: (099)-968-69-03066-489-30-76095-945-60-90050-196-53-71

Лайф: (093)-197-79-11073-464-11-65073-464-11-45063-113-00-33; 063-113-00-30.

VІIІ МІЖНАРОДНА ПРИРОДОЗНАВЧА ГРА «ГЕЛІАНТУС» ВІДБУДЕТЬСЯ 15 ЛИСТОПАДА 2017 РОКУ

 1. Інформатизація стає дедалі все більш звичайним та невід’ємним атрибутом навчального процесу й повсякденного життя. Оргкомітет гри наполегливо рекомендує Вам користуватися програмою реєстрації, що розташована на сайті гри «Геліантус» helianthus.com.ua («Вхід на персональну сторінку координатора» → логін і пароль (зазначені на наліпці зі штрих-кодом, яка знаходиться в конверті із завданнями гри) → кнопка «Увійти»). Використовуйте сучасний засіб оформлення документів і спілкування з оргкомітетом! Не витрачайте папір та гроші на додаткову пересилку, йдіть разом з часом!

2. Матеріали гри усі заклади отримають через:

- Відправка оргкомітетом завдань районному (міському) координатору через обласний інститут


- Відправка оргкомітетом завдань районному (міському) координатору

- Відправка оргкомітетом завдань на поштове відділення Укрпошти

 

З цією інформацію можна ознайомитися у програмі реєстрації (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → «Вхід на персональну сторінку координатора» → логін-пароль → кнопка «Увійти» → кнопка «Головна»).

3. При отриманні конверту з матеріалами гри ознайомтеся з бланками відповідей.

4. З розгорнутими інструкціями координатора та адміністратора у кабінеті Ви можете ознайомитися у програмі реєстрації (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → «Вхід на персональну сторінку координатора» → логін і пароль (зазначені на наліпці зі штрих-кодом, яка знаходиться в конверті із завданнями гри) → кнопка «Увійти») → кнопка «Увійти» → кнопки «Інструкція координатора» та «Інструкція адміністратора»).

5. Звертаємо Вашу увагу на те, що логін – це код навчального закладу. Саме він зазначається на бланках відповідей учасників гри (восьмизначна цифра зазначена біля штрих-коду на конвертах із завданнями гри).

6. Якщо охочих взяти участь у грі буде більше, ніж замовлено завдань та бланків, можна зробити ксерокопії. Оплату за додаткових учасників Ви можете здійснити на той же рахунок.

7. Усі запитання стосовно змісту і тематики завдань Ви можете задати голові Методичної комісії гри Руслану Васильовичу Шаламову за тел.: (097)-368-38-95, (050)-196-53-71, (063)-113-00-30.

8. 15 листопада у день проведення гри можливе перевантаженням телефонних ліній. Просимо телефонувати на усі можливі телефони оргкомітету:

Київстар: (096)-231-81-33067-721-46-77067-789-56-42097-368-38-95

Vodafone: (099)-968-69-03066-489-30-76095-945-60-90050-196-53-71

Лайф: (093)-197-79-11073-464-11-65073-464-11-45063-113-00-33; 063-113-00-30.

9. До конверта, який надійшов від оргкомітету (конверт із завданнями з адресою оргкомітету), уміщуються:

- заповнені бланки та списки (у довільній формі);

- оригінал заявки на участь у грі (заявку потрібно завантажити з програми реєстрації (сайт гри → «Вхід на персональну сторінку координатора» → Ваш особистий логін і пароль → кнопка «Увійти» → кнопка «Друк заявки»). Бланки відповідей учасників гри без підписаної заявки прийматися оргкомітетом не будуть!;

- ксерокопія квитанції (надсилається в разі оплати оргвнеску ЧЕРЕЗ відділення Укрпошти або будь-який банк (окрім Приватбанку)).

10. Матеріали відправляються до 21.11.2017 року Укрпоштою або Новою Поштою.

Відправлення Укрпоштою. Заповнений конверт з матеріалами гри ретельно заклейте з усіх боків скотчем (при поштовому пересиланні конверти рвуться, а бланки відповідей псуються або губляться). Не пізніше 21 листопада 2017 року лише РЕКОМЕНДОВАНИМ листом (прості відправлення пошта часто втрачає) відправте заповнений конверт до оргкомітету гри за адресою: Творче об’єднання «Соняшник», а/с 3182, м. Харків, 61115. Зберігайте оригінал поштового чека (квитанції), який підтверджує відправлення рекомендованого листа з бланками відповідей, до дня отримання оргкомітетом гри бланків відповідей (інформацію щодо отримання оргкомітетом бланків відповідей можна переглянути в програмі реєстрації на «Сторінці координатора» (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → Ваш особистий логін і пароль → кнопка «Увійти»). Звертаємо Вашу увагу, що інформація з`являється одночасно з опрацюванням конвертів Ваших навчальних закладів).

Відправлення Новою Поштою. У разі відправки бланків відповідей транспортною компанією «Нова Пошта» (м. Харків, Творче об’єднання «Соняшник», СКЛАД № 38) обов’язково повідомте в оргкомітет номер експрес-накладної (декларації) електронною поштою helianthus.gra@gmail.com .

11. Зміст завдань буде оприлюднено на сайті гри до 06 грудня, а відповіді до них — одразу після отримання оргкомітетом усіх бланків відповідей.

12. До 20 січня 2018 року відповіді до всіх завдань і таблиця результатів із роз’ясненням того, скільки балів отримав кожний учасник і яке місце він посів серед усіх учасників у своїй паралелі, буде опубліковано на персональних сторінках програми реєстрації та на персональних сторінках учасників гри.

Звертаємо Вашу увагу на необхідність надання актуальної електронної адреси навчального закладу для своєчасного отримання таблиці результатів гри.

13. Шкільний координатор гри може переглянути розгорнуті результати своїх учнів у програмі реєстрації (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → Ваш особистий логін і пароль → кнопка «Увійти» → кнопка «Відомість гри»).

14. Учасник може переглянути ЛИШЕ свій результат на персональній сторінці учасника гри. Для цього учаснику потрібно перед здаванням роботи переписати код школи та код учня з бланка відповіді на окремий аркуш і зберегти його. Вхід на персональну сторінку (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → Персональна сторінка учасника → код школи та код учня з бланка відповіді та клас).

15. Пропонуємо Вам зробити фотографії учасників гри чи короткі відеосюжети, інтерв’ю, та надіслати їх у електронному вигляді до оргкомітету за адресою: helianthus.gra@gmail.com . Вони будуть розміщені на сайті гри, а найбільш цікаві з них - надруковані в аналітичному звіті.

16. Переваги реєстрації учасників у програмі реєстрації:

Не телефонуючи до оргкомітету за допомогою логіну - пароля Ви можете оперативно, у будь-який час, з будь-якого комп’ютеру, що має доступ до Інтернету, переглянути у програмі реєстрації на «Сторінці координатора»:

- дату отримання бланків відповідей учасників гри. Звертаємо Вашу увагу, що інформація з`являється одночасно з опрацюванням конвертів Ваших навчальних закладів:

- фактичну кількість учасників гри (бланків відповідей) усього та по класах, кількість учасників пільгової категорії:

- суму, яку необхідно сплатити з урахуванням можливої додаткової кількості учасників гри;

- ознайомитися з інструкціями координатора та адміністратора (однойменні кнопки);

- електронну відомість учасників гри (деталізовані варіанти відповідей учасників гри, кількість набраних балів, місце, що посіли Ваші учасники).

17. Якщо Ви та Ваш навчальний заклад зареєстровані у програмі реєстрації (на персональній сторінці є Ваш мобільний телефон та електронна адреса) Ви можете самостійно та оперативно відновити логін і пароль - функція «Забули логін / пароль?».

18. Оргкомітет та методична комісія Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» чекають на Ваші відгуки та пропозиції.

Із запевненнями в найщирішій повазі та сподіванням

на подальшу співпрацю – колектив

Творчого об’єднання «Соняшник»

Шановні колеги!

2017-09-26

18.09.2017 року Відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Проекти Творчого об’єднання «Соняшник» — місток до Нової української школи».

Організатори заходу – кандидат біологічних наук, заслужений учитель України Руслан Шаламов та директор творчого об’єднання «Соняшник» Юрій Морщавка.

На урочистому відкритті конференції гостей привітали заступник директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Віктор Захарчук, заступниця начальниці відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міністерства освіти і науки України Світлана Фіцайло, головна спеціалістка цього ж відділу Олена Котусенко та виконуюча обов’язки ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, докторка психологічних наук, професорка Тетяна Гура.

Сьогодні  урочисте відкриття конференції, а далі освітян чекає багато нових експериментів, проведення інтелектуальних ігор, підготовка перспективних планів щодо модернізації шкільної освіти, обмін досвідом та цікавими ідеями, - окреслив програму конференції  Руслан Шаламов.

Посилання на сайт Запорізької ОДА

Посилання на сайт Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей»

Детальніше

VІII МІЖНАРОДНА ПРИРОДОЗНАВЧА ГРА «ГЕЛІАНТУС» ВІДБУДЕТЬСЯ 15 ЛИСТОПАДА 2017 РОКУ

2017-08-10

Реєстрація учасників у грі - з 01.09.2017 р. до 15.10.2017 р. Для реєстрації користуйтеся програмою реєстрації («Вхід на персональну сторінку»).

 

Розмір оргвнеску за участь у грі становить:

 • — до 200 учасників зі школи/об’єднання – 17,00 грн. з одного учасника
 • — 201-400 учасників зі школи/об’єднання – 16,50 грн. з одного учасника
 • — понад 400 учасників зі школи/об’єднання – 16,00 грн. з одного учасника

Оплата оргвнеску до 15 жовтня 2017 року.

 

 Версія для друку

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що VIІI Міжнародна природознавча гра «Геліантус» - 2017 проводиться відповідно до:

 • — наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123. З текстом наказу можна ознайомитися на сайті Верховної Ради Україниу розділі "Законодавство", Міністерства освіти і науки України у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Геліантус» у розділі «Правила та документи»;
 • — наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник-учитель» та Міжнародної природознавчої гри «Геліантус». З текстом наказу можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Геліантус» у розділі «Правила та документи»;
 • — листа Міністерства освіти і науки України від 08.04.2013 року № 1/9-262 «Про перелік творчих конкурсів та інтелектуальних змагань». З текстом листа можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Геліантус» у розділі «Правила та документи»;
 • — листа Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017 року № 1/9-145 «Про проведення VІI гри «Геліантус»—2016 та організацію VІІI гри «Геліантус»—2017». З текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Геліантус» у розділі "Правила та документи" або ТУТ.
 • — листа Міністерства освіти і науки України від 25.07.2017 року № 2-1781 «Про проведення ІV конкурсу «Геліантус-учитель»—2018 та ІV Всеукраїнської зимової природничої школи «Геліантус-дружнє коло». З текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Геліантус» у розділі "Правила та документи" або ТУТ;
 • — листа Міністерства освіти і науки України від 14.07.2017 року №2/-1671 про перевірку рівня навчальних досягнень шляхом виконання завдань відкритої форми пробного ЗНО з української мови та літератури, математики, іноземної мови. З текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи» або ТУТ;
 •  — відповідних листів обласних інститутів (академій) післядипломної педагогічної освіти. З текстом листів можна ознайомитися на сайті гри «Геліантус» у розділі "Правила та документи".

 

31 березня о 15:00 відбувся вебінар “Біологічна освіта в сучасній українській школі”

2017-03-31

 Шановні колеги!

Відбувся вебінар «Біологічна освіта в сучасній українській школі: проблеми і перспективи» для методистів методичних служб та вчителів біології.

У ході вебінару розглянуті наступні питання:

- концептуальні засади реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»;

- оновлення програм та підручників з біології для основної школи в умовах компетентнісно-орієнтованого навчання;

- практикум з укладання компетентнісно-орієнтованих завдань;

- роль учителя у підготовці учнів до моніторингу міжнародного дослідження якості освіти РІSA-2018.

Вебінар провели:

Шаламов Руслан Васильович, кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України

Каліберда Микита Сергійович, учитель біології Львівської школи №50

Шановні колеги

2017-03-27

Підписано листа Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017 р. №1/9-145 "Про проведення VII гри "Геліантус"-2016 та організацію VIII гри "Геліантус"-2017". З текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Соняшник» у розділі "Правила та документи" або ТУТ.

Новітній підручник для нової програми

2017-03-20

Шановні друзі!

Наступного навчального року перед нами стоятиме новий виклик: як навчити дев’ятикласників загальній біології, яка є найскладнішим розділом серед усіх розділів шкільної біології? І вже зрозуміло, що викладання матеріалу традиційно, як в 10-ому чи 11-ому класі, буде неефективним.

Колектив авторів, серед яких творці стандартів Нової української школи, провідні вчені, класні вчителі, зміг створити підручник, який допоможе подолати ці труднощі!

Читати далі→

Шановні колеги

2017-03-15

Підведено підсумки конкурсу "Вулкан на столі". Призи направлені переможцям конкурсу. Детальніше на сторінці "Вулкан на столі"

На ниві навчання зроста «Геліантус»

2017-03-03

У Золотковицькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Мостиського району відбулося урочисте нагородження учасників VII Міжнародної природознавчої гри «Геліантус».Участь у грі брали 28 учнів (61% учнів школи). Це школярі 1-9 класів навчального закладу. У  грі, що охоплювали когнітивно розвивальні завдання з біології, хімії, географії та фізики та природознавства, школярі мали змогу виявити свої знання та навички.Учнів урочисто нагородили дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів, грамотами з географії та фізики, дипломами переможців в початковій школі, сертифікатами учасників. Також школярі одержали пам`ятні, гарні подарунки від Творчого об`єднання «Соняшник».Сертифікатами координаторів нагороджено учителів хімії та біології Андрія Кулая, початкових класів Марію Лабик та Ольгу Городецьку.

Читати далі

Ідеї для Геліантуса

2017-03-01

Кровальська Марія

учениця 1 класу

Жашківської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №2 Жашківської районної ради

Черкаської області

Презентація нового підручника з біології для 9 класу авторів: Р.В.Шаламов, Г.А.Носов, О.А.Литовченко, М.С.Каліберда

2017-02-05

 

 

Дорогі друзі!

 

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 08.12.2016 року № 2-2656 «Про проведення ІV Всеукраїнської зимової природничої школи «Геліантус — дружнє коло» в м.Дрогобичі 11–13 січня 2017 року відбулася ІV Всеукраїнська зимова природнича школа «Геліантус — дружнє коло».

 

Читати далі →

Шановні колеги

2017-02-05

Відомості гри "Геліантус" розміщено на сайті гри у програмі реєстрації на персональних сторінках ваших навчальних закладів (кнопка “Відомість гри”).

Матеріали для нагородження надійдуть через районних координаторів до кінця лютого 2017 року разом із матеріалами гри “Соняшник”.

З повагою оркомітет

 

 

 

 

 

 

 

 

Дорогі друзі!

2017-02-04

Проведені обласні семінари Р.В.Шаламова «Біологічна освіта в сучасній українській школі» з питань:

1. Стандарти Нової української школи

2. Оновлення програм з біології для основної школи

3. Аналіз сертифікаційних робіт ЗНО з біології

4. Компетентнісно-орієнтоване навчання біології

5. Приклади компетентнісно-орієнтованих завдань (міні-практикум з укладання)

6.Вимоги для компетентнісного підручника.

 

 

З питань проведення семінарів з біології або хімії у Вашому районі (місті) прохання телефонувати за телефонами оргкомітету: (067)-789-56-42, (095)-945-60-90, (063)-113-00-33.

 

Область Семінар
Дніпропетровська

26.01.2017 року відбувся міський семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Дніпро на базі Дніпропетровського міського будинку вчителя.

Читати далі→

27.01.2017 на базі Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №81 Шаламов Руслан Васильович, директор з науково-методичної роботи ТОВ «Творче об’єднання «Соняшник», кандидат біологічних наук, заслужений учитель України, автор підручника «Біологія», 9 клас, провів семінар-практикум «Біологічна освіта в сучасній школі».

Детальніше 

28.01.2017 року відбувся обласний семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Дніпропетровської області на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

28.01.2017 року відбувся обласний семінар для вчителів хімії та керівників методичних об`єднань шкіл Дніпропетровської області на базі Дніпропетровської школи № 31

Київська

01 лютого 2017 року на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» відбувся семінар-практикум «Біологічна освіта в сучасній українській школі: проблеми та шляхи вирішення» для методистів регіональних методичних служб та вчителів  біології.

Детальніше

03 лютого 2017 року на базі Бориспільського НВК "Гімназія "Перспектива відбувся семінар-практикум «Біологічна освіта в сучасній українській школі: проблеми та шляхи вирішення» для методистів регіональних методичних служб та вчителів біології

Детальніше

24 лютого 2017 року у Бучанській СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 відбувся семінар-практикум «Біологічна освіта в сучасній українській школі: проблеми та шляхи вирішення».

Детальніше

Харківська

30.01.2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Харківського району на базі Пісочинського колегіуму.

07.02.2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл районів міста Харкова.

 

 

09.02.2017 року відбувся районний семінар «Біологічна освіта в сучасній українській школі: проблеми та шляхи вирішення» для вчителів біології, хімії та бібліотечних працівників шкіл Дергачівського району міста Харкова.

Читати далі

Черкаська

10 лютого 2017 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся науково-методичний семінар «Біологічна освіта в сучасній українській школі: проблеми та шляхи вирішення» для методистів, керівників методичних об`єднань та вчителів біології районів Черкаської області та міста Черкаси.

Чернігівська

13 лютого 2017 року, відповідно до спільних домовленостей, на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №29 Чернігівської міської ради відбувся семінар учителів біології. Гість семінару – к.б.н., Заслужений учитель України Шаламов Р.В. – акцентував увагу присутніх на базових компонентах Концепції «Нової української школи». Руслан Васильович зробив глибокий аналіз завдань з ЗНО, дав рекомендації з підготовки випускників до написання тестів, презентував власний підручник з біології для 9 класу. На зустріч прийшло понад 60 педагогів.

14 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Ніжин, Ніжинського району, міста Прилуки та Прилуцького району.

Рівненська 15 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Рівне.
Волинська 16 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Луцьк.
17 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Ковель та Ковельського району.
Херсонська 20 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Херсон.
Миколаївська 21 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Миколаївської області та міста Миколаїв.
Одеська 22 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Одеської області.
м. Одеса

22 лютого 2017 року відбувся Науково-методичний семінар «Біологічна освіта в сучасній українській школі» для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міст Одеса.

Читати далі

м. Київ

23 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Київ.

Донецька

27 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Маріуполь.

28 лютого 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Донецької області.

Читати далі

Полтавська

13-15 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Полтавської області.

Сумська

16 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Сумської області та міста Суми.

Читати далі→

Кіровоградська

17 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Кіровоградської області та міста Кропивницький.

Львівська

20 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Львівської області та міста Львів.

Читати далі

Тернопільська

21 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Тернопільської області та міста Тернопіль.

Івано-Франківська

22 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Івано-Франківської області та міста Івано-Франківськ.

Хмельницька

24 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Хмельницької області та міста Хмельницький.

Луганська

29 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Луганської області.

Читати далі

Запорізька

30 березня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Запорізької області та міста Запоріжжя.

Запорізька

3 квітня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Вінницької області.

3 квітня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Вінниця.

Закарпатська

4 квітня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Ужгород.

Чернівецька

5 квітня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл міста Чернівці.

6 квітня 2017 року відбулися семінари для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Чернівецької області.

Житомирська

12 квітня 2017 року відбувся семінар для вчителів біології та керівників методичних об`єднань шкіл Житомирської області та міста Житомир.

Запрошуємо вчителів до участі в оnline-конкурсі «Геліантус-учитель»

2017-01-26

Міністерство освіти і науки України спільно з Творчим об`єднанням «Соняшник» оголошує про початок реєстрації на конкурс «Геліантус-учитель» для вчителів  фізики, хімії, біології, географії та вчителів початкових класів. Мета конкурсу — підвищення предметної компетентності й рівня тестологічних знань вчителів.

Зареєструватися в оnline-конкурсі «Геліантус-учитель»

Науково-методичний семінар від організаторів Міжнародної природничої гри «Геліантус»

2017-01-23

Учитель хімії та біології Золотковицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мостиського району Андрій Кулай,  брав участь у науково- методичному семінарі «Аналіз сертифікаційних робіт ЗНО з предметів природничого циклу. Стандарти Нової української школи. Змістовні лінії Міжнародної природознавчої гри «Геліантус».

Читати далі →

Дорогі друзі, координатори, учні, батьки!

2016-12-16

Висловлюю щиру подяку у першу чергу шкільним координаторам, завдяки зусиллям яких залучено учнів ЗНЗ до участі у грі «Геліантус»-2016. Адже пояснити учням умови участі у грі, не оминути жоден клас, прийняти організаційні внески, замовити і отримати завдання, а основне – провести саму гру чесно, зібравши усіх учасників в один день і час, створити гарну доброзичливу й робочу атмосферу водночас, прослідкувати за правильністю заповнення бланків, вчасно передати їх назад, попіклуватися про учасників гри, які саме в цей день не змогли взяти участь (у багатьох закладах підвищений рівень захворюваності) – це колосальна праця!

Особлива вдячність від мене особисто усім координаторам Чернівецької області! Ви молодці! Я дуже сподіваюся, що і Ви самі, 23 березня 2017 року приймете участь у «Геліантус учитель – 2017».

Також хочеться відзначити талановитих учнів, які 15 грудня 2016 року спішили отримати свої завдання, раділи календарикам, із захопленням роздивлялися яскраві картинки і напружено думали над вирішенням питань, подекуди навіть сердилися, що не все знають.

Вдячність батькам, які у скрутний час знаходять можливість долучити своїх дітей до пізнання нового і розкриття їх нахилів та здібностей, особливо, якщо ввечері вдома Ви знайдете вільний час і опрацюєте разом із дитиною завдання гри.

Бажаю усім наснаги, сил та здоров’я, щоб у наступному році у Вас було бажання проводити та брати участь у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус»-2017!

Із вдячністю Поліна Сергіївна Чухненко

(шкільний, міський та обласний координатор гри «Геліантус»

у Чернівецькій області)

VIІ МІЖНАРОДНА ПРИРОДОЗНАВЧА ГРА «ГЕЛІАНТУС» ВІДБУДЕТЬСЯ 15 ГРУДНЯ 2016 РОКУ

2016-12-12

1. Усі запитання стосовно змісту і тематики завдань Ви можете задати голові Методичної комісії гри Руслану Васильовичу Шаламову за тел.: (097)-368-38-95, (050)-196-53-71, (063)-113-00-30.

2. 15 грудня у день проведення гри можливе перевантаженням телефонних ліній. Просимо телефонувати на усі можливі телефони оргкомітету:

 

Київстар(096)-231-81-33; 067-721-46-77; 067-789-56-42; 097-368-38-95

Vodafone(099)-968-69-03; 066-489-30-76; 095-945-60-90; 050-196-53-71

Лайф(093)-197-79-11; 073-464-11-65; 073-464-11-45; 063-113-00-33; 063-113-00-30.

 

3. Матеріали гри усі заклади отримають через:

- районні (міські) відділи (управління) освіти (зверніться, будь ласка, до Вашого районного (міського) методиста, що опікуються питаннями гри. У разі виникнення питань прохання звертатися за телефонами оргкомітету: (096)-231-81-33; (093)-197-79-11; (099)-968-69-03):

- поштове відділення Укрпошти:

 

З цією інформацію можна ознайомитися у програмі реєстрації (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → «Вхід на персональну сторінку координатора» → логін-пароль → кнопка «Увійти» → кнопка «Головна»).

4. При отриманні конверту з матеріалами гри відкрийте зовнішній конверт, ознайомтеся з бланками відповідей. Увага! Внутрішній конверт із завданнями відкрийте лише 15 грудня під час проведення гри!

5. З розгорнутими інструкціями координатора та адміністратора у кабінеті Ви можете ознайомитися у програмі реєстрації (сайт гри «Геліантус» helianthus.сom.ua → «Вхід на персональну сторінку координатора» → логін-пароль зазначений на конверті із завданнями гри → кнопка «Увійти» → кнопки «Інструкція координатора» та «Інструкція адміністратора»).

6. Звертаємо Вашу увагу на те, що логін – це код навчального закладу. Саме він зазначається на бланках відповідей учасників гри (восьмизначна цифра зазначена біля штрих-коду на конвертах із завданнями гри).

7. Якщо охочих взяти участь у грі буде більше, ніж замовлено завдань та бланків, можна зробити ксерокопії. Оплату за додаткових учасників Ви можете здійснити на той же рахунок.

8. До конверта, який надійшов від оргкомітету (конверт із завданнями з адресою оргкомітету), уміщуються:

 • -заповнені бланки та списки;
 • -оригінал заяви на участь у грі (заяву потрібно завантажити з програми реєстрації (сайт гри → «Вхід на персональну сторінку координатора» → Ваш особистий логін і пароль → кнопка «Увійти» → кнопка «Друк заяви»). Бланки відповідей учасників гри без підписаної заяви прийматися оргкомітетом не будуть!;
 • -ксерокопія квитанції (надсилається в разі оплати оргвнеску НЕ ЧЕРЕЗ Приватбанк або через Укрпошту).

9. Матеріали відправляються до 22.12.2016 року Укрпоштою або Новою Поштою.

Відправлення Укрпоштою. Заповнений конверт з матеріалами гри ретельно заклейте з усіх боків скотчем (при поштовому пересиланні конверти рвуться, а бланки відповідей псуються або губляться). Не пізніше 22 грудня 2016 року лише РЕКОМЕНДОВАНИМ листом (прості відправлення пошта часто втрачає) відправте заповнений конверт до оргкомітету гри за адресою: Творче об’єднання «Соняшник», а/с 3182, м. Харків, 61115. Зберігайте оригінал поштового чека (квитанції), який підтверджує відправлення рекомендованого листа з бланками відповідей, до дня отримання оргкомітетом гри бланків відповідей (інформацію щодо отримання оргкомітетом бланків відповідей можна переглянути в програмі реєстрації на «Сторінці координатора» (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → Ваш особистий логін і пароль → кнопка «Увійти»). Звертаємо Вашу увагу, що інформація з`являється одночасно з опрацюванням конвертів Ваших навчальних закладів).

Відправлення Новою Поштою. У разі відправки бланків відповідей транспортною компанією «Нова Пошта» (м. Харків, Творче об’єднання «Соняшник», склад № 38) обов’язково повідомте в оргкомітет номер експрес-накладної (декларації) електронною поштою helianthus.gra@gmail.com .

10. Зміст завдань буде оприлюднено на сайті гри до 30 грудня, а відповіді до них — одразу після отримання оргкомітетом усіх бланків відповідей.

11. До 30 січня 2017 року відповіді до всіх завдань і таблиця результатів із роз’ясненням того, скільки балів отримав кожний учасник і яке місце він посів серед усіх учасників у своїй паралелі, буде опубліковано на персональних сторінках програми реєстрації та на персональних сторінках учасників гри.

12. Шкільний координатор гри може переглянути розгорнуті результати своїх учнів у програмі реєстрації (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → Ваш особистий логін і пароль → кнопка «Увійти» → кнопка «Відомість гри»).

13. Учасник може переглянути ЛИШЕ свій результат на персональній сторінці учасника гри. Для цього учаснику потрібно перед здаванням роботи переписати код школи та код учня з бланка відповіді на окремий аркуш і зберегти його. Вхід на персональну сторінку (сайт гри «Геліантус» helianthus.com.ua → Персональна сторінка учасника → код школи та код учня з бланка відповіді та клас).

14. Пропонуємо Вам зробити фотографії учасників гри чи короткі відеосюжети, інтерв’ю, та надіслати їх у електронному вигляді до оргкомітету за адресою: helianthus.gra@gmail.com . Вони будуть розміщені на сайті гри, а найбільш цікаві з них - надруковані в аналітичному звіті.

15. Інформатизація стає дедалі все більш звичайним та невід’ємним атрибутом навчального процесу й повсякденного життя. Оргкомітет гри наполегливо рекомендує Вам користуватися програмою реєстрації, що розташована на сайті гри «Геліантус» helianthus.com.ua («Вхід на персональну сторінку координатора» → логін-пароль зазначений на конверті із завданнями гри → кнопка «Увійти»). Використовуйте сучасний засіб оформлення документів і спілкування з оргкомітетом! Не витрачайте папір та гроші на додаткову пересилку, йдіть разом з часом! Переваги реєстрації учасників у програмі реєстрації:

 

Не телефонуючи до оргкомітету за допомогою логіну - пароля Ви можете оперативно, у будь-який час, з будь-якого комп’ютеру, що має доступ до Інтернету, переглянути у програмі реєстрації на «Сторінці координатора»:

- дату отримання бланків відповідей учасників гри. Звертаємо Вашу увагу, що інформація з`являється одночасно з опрацюванням конвертів Ваших навчальних закладів;

 

- фактичну кількість учасників гри (бланків відповідей) усього та по класах, кількість учасників пільгової категорії;

- суму, яку необхідно сплатити з урахуванням можливої додаткової кількості учасників гри;

- ознайомитися з інструкціями координатора та адміністратора (однойменні кнопки);

- електронну відомість учасників гри (деталізовані варіанти відповідей учасників гри, кількість набраних балів, місце, що посіли Ваші учасники).

16. Якщо Ви та Ваш навчальний заклад зареєстровані у програмі реєстрації (на персональній сторінці є Ваш мобільний телефон та електронна адреса) Ви можете самостійно та оперативно відновити логін і пароль - функція «Забули логін / пароль?».

17.Оргкомітет та методична комісія Міжнародної гри зі світової літератури «Sunflower» чекають на Ваші відгуки та пропозиції.

Відгуки на проведення міжнародної природничої гри «Геліантус»

2016-11-26

***

Наша школа бере участь у конкурсі "Геліантус". З нетерпінням чекаємо його початку! Мені здається, що цей конкурс - чудова можливість для саморозвитку. Запитання побудовані так, що в них криються підказки для відповіді - треба лише вдумливо читати. Мені подобається те, що запитання творчого, а не репродуктивного характеру, і що самі запитання несуть чимало цікавої нової інформації! Ми будемо і надалі підвищувати рівень своїх знань разом з "Геліантус" і залучатиму до нього учнів.

Мінько Тетяна Миколаівна

Навчально-виховний комплекс №183 "Фортуна"

з поглибленим вивченням іноземних мов

(спеціалізована школа І ступеня - гімназія) м. Києва

***

Любі організатори гри!

Учні нашої школи  з задоволенням  вже вп`яте приймають участь у грі "Геліантус"! Дітям подобаються завдання гри: творчі, спонукаючі до роботи над собою, обміну думками та джерелами інформації. Підготовка до кожної наступної гри починається по завершені попередньої, і  ми вже готуємося до "Геліантусу - 2017".

Перші учасники вже навчаються на 4 курсах університетів в Маріуполі, Бердянську, Кривому Розі, працюють в різних галузях господарства України. Але всі з теплотою згадують "Геліантус", зичать Вам творчих  успіхів та натхнення у роботі над наступними завданнями, а учасникам - цікавої участі та перемог!

Учитель Комишуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Мангушської РДА
                                                                                                                                                                  Нижник Алла Василівна

***

Сьому  Міжнародну природознавчу гру «Геліантус»-2016 проведено. Вітаємо усіх учасників гри!

В Маріупольской спеціалізованій школі з поглибленим вивченням окремих предметів І-ІІІступенів№3 відбулося  н агородження учасників гри.

Участь  у грі брали 98 учнів.  Це школярі 1-11класів.Всі учасники мали змогу виявити свої  знання та навички з біології,хімії,географії,фізики та природознавства.

Диплом  ІІІ ступеня отримали  3 учня  серед  5-11 класів Нечепуренко О.(6-Б клас,кл. керівник-Соломіна Ю.В.),Майданович О.,Чернявський  А.(7-А клас,кл .керівник –Харченко С.С.)Дипломи переможця  в початковій школі -27 учнів початкової школи. Грамотами  з біології,хімії,фізики нагороджено 9 учнів (вчителі:Дергачова Т.О.,Поздняков В.О.)  Дипломи переможця на шкільному рівні та Сертифікати учасників отримали 65 учнів. Сертифікатами координаторів нагороджено учителів:Ковтуненко О.В.,Чуйко О.Ю.,Швед К.С,Гурова О.В.,Суржук Г.В.,Лушкова О.В.,Авксентьєва Л.О.,Шепотиленко Г.Г.

8-А  (кл. керівник –Полікарпова Т.В.),9-А  (кл. керівник –Васильєва Н.В.),2-А(кл.керівник-Суржук Г.В.) отримали «Грамоти найкращому класу» від Міністерства освіти  і науки України Творчого об’єднання «Соняшник».

СШ№3(директор –Топорикова Н.О.)отримала Подяку за активну участь VІІ в Міжнародній грі «Геліантус-2016».       

Бажаємо успіхів в наступній грі!   

До уваги учасників гри «Геліантус» - 2016 та їхніх батьків!

2016-11-08

Оргкомітет гри оголошує конкурс «Вулкан на столі». Умови конкурсу опубліковані на четвертій сторінці обкладинки завдань гри. Вам необхідно провести експеримент відповідно до наданої методики, зняти відеоролик й до 20 грудня відправити його на адресу оргкомітету: helianthus.gra@gmail.com

Відеоролик має бути до 10 хвилин тривалістю й зроблений в одному із наведених форматів:

MOV,

MPEG4,

AVI,

WMV,

MPEGPS,

FLV,

3GPP,

WebM.

 

Відео приймаються до 30 грудня 2016 року.

Підсумок конкурсу буде оприлюднено на сторінці конкурсу «Вулкан на столі» 30 січня 2016 року

Геоінформаційна система «Якість шкільної освіти за результатами ЗНО»

2016-10-25За допомогою геоінформаційної системи «Якість шкільної освіти за результатами ЗНО» усі зацікавлені можуть проводити в інтерактивному режимі аналітичні дослідження якості шкільної освіти на рівні школи, району,області, країни за власним вибором параметрів:

§  Роки ЗНО від 2008 до 2013

§  Предмет ЗНО

§  Бал ЗНО (або індекс якості): 125+, 150+, 175+, 190+, (125-, 150-, 175-, 190-) (відсоток випускників, які отримали більше або менше відповідної кількості балів за шкалою 100-200)

§  Типи шкіл: всі школи, загальноосвітні школи, ліцеї, спеціалізовані школи

§  Розмір школи: кількість випускників, що здавали ЗНО

§  Місце розташування школи: село, місто, велике місто, обласний центр.

Оцінка якості шкільної освіти виражається  абсолютних, відносних, динамічних і комплексних показниках якості.

Результати досліджень подаються у вигляді таблиць, графіків, діаграм і можуть бути конвертовані в таблиці Excel.

 

ГІАС розроблена фахівцями БФ ТІМО і розміщена у вільному доступі за адресою:

 www.timo.com.ua/geo

Природознавча гра `Геліантус`

2016-10-12

2016-08-01

Шановні колеги!

2016-08-01

VII Міжнародна природознавча гра “Геліантус” відбудеться 15 грудня 2016 РОКУ

 

Для реєстрації користуйтеся програмою реєстрації ("Вхід на персональну сторінку").

 

Розмір оргвнеску за участь у грі становить:

 • до 200 учасників зі школи/об’єднання – 16,50 грн. з одного учасника
 • 201-400 учасників зі школи/об’єднання – 16,00 грн. з одного учасника
 • понад 400 учасників зі школи/об’єднання – 15,50 грн. з одного учасника

 

Оплата оргвнеску до 15 листопада 2016 року.

Серпневі педагогічні студії відбулися у Рівненському ОІППО

2016-07-31

22 серпня 2016 року в Рівненському ОІППО відбулися Серпневі педагогічні студії «Формування готовності працівників методичних служб до впровадження інноваційних форм, методів та прийомів розвитку професійної компетентності педагогічних працівників навчальних закладів».

Долучилися до висвітлення та обговорення теми заходу Шаламов Руслан Васильович, директор з науково-методичної роботи творчого об’єднання «Соняшник», к .біол.н., заслужений вчитель України, презентувавши проекти творчого об’єднання «Соняшник» і їх роль у сучасній освіті, Ковбасенко Юрій Іванович, завідувач кафедри світової літератури гуманітарного інституту Київського університету ім. Б. Грінченка, професор, президент української асоціації викладачів зарубіжної літератури, ознайомивши учасників Серпневих студій із новітніми педагогічними вимірюваннями і перспективами розвитку освіти.

Читати далі

Шановні колеги!

2016-07-30

Звертаємо Вашу увагу на те, що VII Міжнародна природознавча гра "Геліантус" - 2016 проводиться відповідно до:

 • - наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123 (з текстом наказу можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України у розділі "Законодавство", Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
 • - наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник-учитель» та Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» (з текстом наказу можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
 • - листа Міністерства освіти і науки України від 08.04.2013 року № 1/9-262 «Про перелік творчих конкурсів та інтелектуальних змагань» (з текстом листа можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
 • - листа Міністерства освіти і науки України від 14.12.2015 року № 1/9-607 «Про проведення VI гри «Геліантус» – 2015 та організацію VІI гри «Геліантус» – 2016». З текстом листа можна ознайомитися у розділі "Правила та документи" або тут.