Наші партнери Далі Наші проекти

Новини Важливо!

Дорогі друзі!

2014-12-12

Відбулася П`ята Міжнародна гра «Геліантус»! Вітаємо учасників та їхніх наставників із цією чудовою подією!

Оргкомітет висловлює подяку усім, хто взяв участь у грі і тим, хто організував цю можливість.

Фотографії учасників гри Ви можете переглянути на сайті гри у розділі «Галерея».

Зміст завдань буде оприлюднено на сайті гри до 22 грудня, а відповіді до них — одразу після отримання оргкомітетом усіх бланків відповідей.

До кінця січня відповіді до всіх завдань і таблиця результатів із роз’ясненням того, скільки балів отримав кожний учасник і яке місце він посів серед усіх учасників у своїй паралелі, буде опубліковано на персональних сторінках програми реєстрації (розділ «Відомість гри»).

Паперові відомості з результатами гри й матеріалами для нагородження будуть відправлені до навчальних закладів до кінця лютого 2015 року. Кожному переможцю гри буде видано диплом на Міжнародному рівні та диплом І, ІІ, ІІІ ступеня на Всеукраїнському рівні, або грамота за найкращий результат з відповідного предмета; іншим учасникам гри будуть видані сертифікати (їх заповнює координатор гри в школі). Переможці будуть нагороджені призами оргкомітету.

Оргкомітет та методична комісія Міжнародної природознавчої гри "Геліантус" чекають на Ваші відгуки та пропозиції.

До уваги координаторів гри!

2014-12-04
 1. Усі запитання стосовно змісту і тематики завдань Ви можете задати голові Методичної комісії гри Руслану Васильовичу Шаламову за тел.: (063)-113-00-30 (лайф), (097)-368-38-95 (київстар), (050)-196-53-71 (мтс).
 2. Матеріали гри усі заклади отримають через районні (міські) відділи (управління) освіти. Зверніться, будь ласка, до Вашого районного (міського) методиста, що опікуються питаннями гри.
 3. При отриманні конверту з матеріалами гри відкрийте зовнішній конверт, ознайомтеся з бланками відповідей, докладними інструкціями, що дадуть відповіді на усі запитання щодо проведення гри. Матеріали гри містять закладки для усіх зареєстрованих учасників, координаторів гри. Увага! Внутрішній конверт із завданнями відкрийте лише 11-го грудня під час проведення гри! Шановні колеги! Сподіваємося на Вашу педагогічну гідність!
 4. Звертаємо Вашу увагу на те, що логін – це код навчального закладу. Саме він зазначається на бланках відповідей учасників гри.
 5. Заповнений конверт з матеріалами гри ретельно заклейте з усіх боків скотчем (при поштовому пересиланні конверти рвуться, а бланки відповідей псуються або губляться). Не пізніше 14 грудня лише РЕКОМЕНДОВАНИМ листом (прості відправлення пошта часто втрачає) відправте заповнений конверт до оргкомітету гри за адресою:Творче об’єднання «Соняшник», а/с 3182, м. Харків, 61115. Зберігайте оригінал поштового чека (квитанції), який підтверджує відправлення рекомендованого листа з бланками відповідей до дня отримання оргкомітетом гри бланків відповідей (інформацію щодо отримання оргкомітетом бланків відповідей можна переглянути в програмі реєстрації на «Сторінці координатора»). У разі відправки бланків відповідей транспортною компанією «Нова пошта» (м. Харків, Творче об’єднання «Соняшник», склад № 38) обов’язково повідомте в оргкомітет номер декларації.
Читати далі→

Відгуки на проведення П'ятої Міжнародної природознавчої гри "Геліантус" – 2014

2014-12-03

***

Шановні організатори гри «Геліантус»!

Пишуть Вам учні 1-Б класу Селещинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Машівського району Полтавської області.

Величезне Вам спасибі за те, що першокласники змогли взяти участь у цьому цікавому дійстві!

Ми дуже любимо уроки природознавства і багато завдань легко виконали відразу. А ще ми з учителькою Надією Іванівною читали енциклопедії, дивилися відеопрезентації на природничу тематику. Одним словом, готувалися! Навіть слогани склали:

 

Ми допитливий 1 клас!

«Геліантус»-гра для нас!

 

Хоч іще ми дітвора-

«Геліантус» - наша гра.

 

До побачення! До зустрічі у 2015 році!

***

Щорічно учні нашої школи приймають участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. Цього року уже вп'яте у школі відбулася Міжнародна природознавча гра "Геліантус". Цього року в ній спробували свої сили 43 учні 2-11 класів!!! На згадку про цю гру даруємо всім учасникам наш вірш.

 

Не в серпневі дні у полі,

а у грудні, в нашій школі,

розквітає квітка ніжна -

Геліантус дивовижний.

І приносить у цю днину

запитань повну торбину.

Ці завдання любимо дуже,

бо вони цікаві, друже!

Про сузір'я і ракети,

про каміння і планети,

про хімічні речовини

і про організм людини..

Якщо в тебе тіні сині,

то невже з ультрамарину?

Червень як червоним став?

В кошенілі кармін взяв!

Знай: зірка Люсі - діамант,

а зірки-айстри - всі для мам.

Так через терни до зірок

ми йдемо за кроком крок.

Якщо інтелект ти маєш,

з нами в "Геліантус" граєш!

А як ще й цінуєш мову -

до гри "Соняшник" готовий

 

Осіка Світлана Миколаївна. 11.12.2014

Шановні колеги!

2014-11-13

Відповідно до плану роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради 12 листопада відбувся інструктивно-методичний семінар координаторів Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» та Міжнародної природничої гри «Геліантус».

Читати далі→
Посилання на сайт Міністерства освіти і науки України→

Шановні колеги!

2014-11-11

Оргкомітети ігор «Соняшник» та «Геліантус» відвідали місто Кривий Ріг з інструктивно-методичними семінарами для координаторів Міжнародної природничої гри «Геліантус» та Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»

Читати далі→

Шановні колеги!

2014-11-07

4 та 5 листопада 2014 року відбулися інструктивні семінари щодо підсумку проведення Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» - 2013 і організації гри «Геліантус» - 2014

у місті Ірпінь за темою: "Міжнародний проект «Геліантус» як позаурочна форма підготовки до ЗНО"

у місті Ніжин за темою: "Шляхи удосконалення контролю навчальних досягнень учнів з біології та хімії"

Оргкомітет гри "Геліантус" отримав приємні враження від спілкування. Дякуємо за співпрацю!

Читати далі→

Шановні колеги!

2014-11-06

Підписано листа Міністерства освіти і науки України від 31.10.2014 року №1/9-568 "Про підсумки проведення V Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів "Соняшник-учитель" - 2014 та про організацію конкурсу "Соняшник-учитель" - 2015" щодо організації та проведення Першого конкурсу "Геліантус-учитель" - 2015. З повним текстом листа можна ознайомитися на сайті гри у розділі "Правила та документи" або тут. З правилами проведення конкурсу "Геліантус-учитель" - 2015 можна ознайомитися на сайті гри у розділі "Геліантус-учитель" з 1 січня 2015 року.

Шановні колеги!

2014-11-01

28 листопада у м. Дніпропетровську за участю фахівців Творчого об`єднання "Соняшник" та оргкомітету Міжнародної природознавчої гри "Геліантус" був проведений семінар із педагогічною громадою шкіл міста. Провели семінар Руслан Васильович Шаламов - канд. біол. наук, заслужений вчитель України, керівник біологічної секції методичної комісії гри "Геліантус" та Олексій Владиславович Григорович - канд. хім. наук, старший науковий співробітник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, керівник хімічної секції гри "Геліантус".

Ложечка Ірина Анатоліївна, методист науково-методичного центру управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради Дніпропетровської області зазначила, що "Всі влюбилися в Руслана Васильовича! І фотографували його. Всі вчителі дуже вдячні Руслану Васильовичу і Олексію Владиславовичу за цікаве спілкування. Тепер всі що не попали на зустріч дуже жалкують. т. щ ЗАПРОШУЄМО ЩЕ".

Читати далі→

Шановні колеги!

2014-10-31

Департамен науки і освіти Харківської облдержадміністрації (Читати далі) та Медіа група Об`єктив (Читати далі) оцінили кращих школярів Харківщини у грі Геліантус – 2013.

Шановні колеги!

2014-10-27

Оргкомітети ігор “Соняшник” і “Геліантус” провели семінари з педагогічною громадою у Запоріжжі

 

Одесі

 

 

та Миколаєві.

 

 

Читати далі→

Учасники семінарів наголосили на важливості подібних зустрічей і в піднесеному настрої взялися до впровадження проектів Творчого об’єднання “Соняшник” у своїх регіонах і закладах.

Шановні колеги!

2014-10-17

Голова методичної комісії Міжнародної природознавчої гри "Геліантус" Руслан Шаламов взяв участь у роботі семінару в Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів


Читати далі→

Шановні колеги!

2014-10-01

25-27 вересня у м. Білій Церкві Київської області відбулася Всеукраїнська конференція “Організація і проведення ігор “Соняшник” і ”Геліантус”, яка була організована Творчим об’єднанням “Соняшник”.

Читати далі→

Оргкомітет Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» оголошує конкурс фотографій «Моя Україна».

2014-09-03

Конкурс проводиться з 26 серпня 2014 року до 03 березня 2015 року.

До кінця березня 2015 року журі конкурсу оцінить усі надіслані на конкурс роботи та визначить найкращі.

Інформацію про результати конкурсу буде розміщено на сайтах ігор «Соняшник» та «Геліантус».

За результатами конкурсу автори найкращих робіт отримають подарунки.

Умови участі в конкурсі:

 1. Для участі в конкурсі приймаються індивідуальні творчі роботи.
 2. Роботи приймаються ТІЛЬКИ в електронному вигляді та мають бути надіслані на електронну скриньку оргкомітету: helianthus.gra@gmail.com

  Лист повинен містити:

  • текстовий файл, що містить прізвище й ім’я автора роботи, його вік, місце й клас навчання, контакти автора: e-maіl, конт. телефон; назву роботи (можна додати епіграф, анотацію); коротке (одне-два речення) пояснення ідеї;
  • фото у форматі .tif або .jpg з розширенням не менше 300 dpi з назвою роботи, ПІБ автора.
 3. Кількість робіт, що надсилаються від одного автора, необмежена.
 4. Роботи, що будуть надіслані для участі в конкурсі, не рецензуються.
 5. Організатори конкурсу залишають за собою право використовувати фотографії в проведенні подальших виставок, підготовці та виданні інформаційних матеріалів, публікацій, соціальній рекламі тощо, але з обов’язковим посиланням на автора.

Підтримайте учасників конкурсу голосуванням. Переможцем стане учасник, чиї роботи отримають найбільшу підтримку у відвідувачів сайту.

Читати далі→

 

Міжнародна природознавча гра “Геліантус” відбудеться 11 грудня 2014 року.

2014-09-02

Реєстрація учасників триває з 01 вересня до 15 листопада 2014 року. Для реєстрації користуйтеся програмою реєстрації.

У грі беруть участь учні 1-11 класів

Розмір оргвнеску за участь у грі становить

 • до 100 учасників від школи/об’єднання – 14,50 грн
 • 100-200 учасників від школи/об’єднання – 13,50 грн
 • понад 200 учасників від школи/об’єднання – 12,50 грн
Оплата оргвнеску до 22 листопада 2014 року.

Учні пільгових категорій беруть участь у грі безкоштовно.

Шановні колеги!

2014-09-02

Звертаємо Вашу увагу на те, що V Міжнародна природознавча гра "Геліантус" - 2014 проводиться відповідно до:

 • наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123 (з текстом наказу можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua/ у розділі "Законодавство", Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
 • наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник-учитель» та Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» (з текстом наказу можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
 • листа Міністерства освіти і науки України від 08.04.2013 року № 1/9-262 «Про перелік творчих конкурсів та інтелектуальних змагань» (з текстом листа можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
 • листа Міністерства освіти і науки України від 28.03.14 р. № 2/3-14-2-13 «Про організацію V гри «Геліантус» - 2014, ІІ Всеукраїнського українознавчого фестивалю «Сонячні пелюстки» та VI гри «Соняшник» - 2015» (з текстом листа можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Нормативно-правова база», гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи» або ТУТ).

Опитування