(066)-489-30-76; (073)-46-41-165; (067)-721-46-77 helianthus.gra@gmail.com

Новітній підручник для нової програми

2017-03-20

Шановні друзі!

Наступного навчального року перед нами стоятиме новий виклик: як навчити дев’ятикласників загальній біології, яка є найскладнішим розділом серед усіх розділів шкільної біології? І вже зрозуміло, що викладання матеріалу традиційно, як в 10-ому чи 11-ому класі, буде неефективним.

Колектив авторів, серед яких творці стандартів Нової української школи, провідні вчені, класні вчителі, зміг створити підручник, який допоможе подолати ці труднощі!

Підручник вирізняється з-поміж інших наступними рисами.

- Підходом до пояснення: це не енциклопедія знань, а книга, що пояснює принципи та ідеї біології.

- Актуальністю інформації: наприклад, описуються події, що сталися лишень у січні цього року, чи відкриття останніх 5 років. Автори описують наукові, етичні і соціальні проблеми, що стоять перед людством у наші дні.

- Чесністю: якщо з певного правила чи закону (як-от законів Менделя) є винятки, то автори пишуть про це.

- Оригінальними ілюстраціями: якісні рисунки створені талановитим художником, на фотографіях часто зображені відомі історичні постаті чи мальовничі куточки України.

- Інтерактивністю: посилання на схеми, відеоролики, біологічні комп’ютерні програми оформлені у вигляді QR-кодів прямо у підручнику. І їх можна використати безпосередньо на уроці!

- Патріотизмом: значна увага приділена українським вченим, їх гонінням і репресіям, здобуткам вітчизняної біологічної науки, живому світу України та його збереженню.

- Нестандартними доповненнями: їх написали молоді люди, що є випускниками українських шкіл і які пов’язали своє життя з біологічними науками.

- Різноманітністю завдань: вибір завдань після кожного параграфа величезний — крім стандартних завдань, автори пропонують питання на роздуми, такі, що діти їх можуть пояснювати один одному. Також часто у завданнях використовуються ілюстрації!

- Великим набором проектів: вони покликані надати можливість учням і ученицям реалізуватися творячи відеоролики, малюнки, пісні, комп’ютерні моделі. Різні додаткові проекти-практичні роботи принесуть задоволення тим, хто пізнає світ діючи.

- Відсутністю дискримінації: зображені люди різного віку, різної статі і різної раси, текст написано з огляду на статеву рівність.

- Красивим дизайном: оформлення сторінок параграфів, зображень, запитань зроблено яскраво і витончено. Кожен розділ починається неймовірним за красою розворотом з важливими зображеннями, що його стосуються.

- Направленістю на розвиток різних компетентностей: наявні короткі філософські цитати англійською мовою, цитати і посилання на літературні твори, математичні роздуми, екологічні поради.

- Адекватною структурою: параграфи подібні за обсягом, розраховані на вивчення протягом одного уроку. Кількість параграфів (їх 64) наближена до кількості уроків у навчальному році.

Крім самого підручника, автори розробили унікальну книгу для вчителя. Ця книга не є банальною розробкою уроків — це дороговказ, збірник ідей, джерело натхнення для проведення захопливих і неординарних уроків з біології у 9 класі. А для учнів і учениць створено якісний робочий зошит, у якому використано нетипові, часто оригінальні й веселі завдання.

Голосування за підручник розпочалося 20 березня і триватиме до 14 квітня на Репозитарії за адресою http://www.repository.imzo.gov.ua/. Обирайте модний, новітній підручник з біології для 9 класу авторів Р. Шаламова, Г. Носова, О. Литовченка, М. Каліберди.